XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej

W dniu 23 października 2020r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbył się I etap XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W tym roku w związku z ograniczeniami epidemicznymi uczniowie przystąpili do zawodów w trybie on-line, na konkursowej platformie internetowej umieszczonej pod adresem https://owt.enot.pl.
Zawody polegały na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu 3 spośród 6 zadań. Mieli na to łącznie 90 minut.
Przypomnijmy że celem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest:
• Budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania techniką
• Podnoszenie poziomu wiedzy i kultury technicznej wśród uczniów
• Lepsze przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia w szkołach wyższych oraz do podejmowania zawodu
• Rozwijanie i kształtowanie umiejętności technicznych i samodzielnego zdobywania wiedzy
• Stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z tą młodzieżą
Wszystkim biorącym udział w I etapie OWT, serdecznie dziękujemy i życzymy przejścia do II etapu.

mgr inż. Zygmunt Nędza