Technik fotografii i multimediów

INFORMACJA O ZAWODZIE TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Technik fotografii i multimediów to zawód, który wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy, wypełniający lukę w szkolnictwie zawodowym. Prężnie rozwijająca się branża internetowa potrzebuje coraz więcej fachowców. Tylko zawód technik fotografii i multimediów przygotowuje grafików komputerowych oraz fotografów, którzy dbają o jakże istotny aspekt wizualny zarówno stron i grafik umieszczanych online jak i wszelkiego typu materiałów graficznych z którymi stykamy się na co dzień.
Grafika komputerowa to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów branży informatycznej, dający wiele możliwości znalezienia zatrudnienia oraz samodzielnej pracy w zawodzie.
Na kierunku technik fotografii i multimediów, poza nauką grafiki komputerowej, można nabyć także umiejętności fotograficzne takie jak:

  • wykonywanie zdjęć cyfrowych i analogowych w profesjonalnym studio fotograficznym,
  • obróbka analogowych materiałów światłoczułych,
  • produkcja i montaż filmów,
  • wykonywanie projektów multimedialnych,
  • obróbka dźwięku.

Nasza szkoła pomaga w zdobyciu wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku. Oferujemy świetne warunki do pracy i rozwijania zainteresowań oraz zdolności. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, zapewniający wysoki poziom.

Technik fotografii i multimediów może pracować w studiach fotograficznych, agencjach wydawniczych i reklamowych, policji, archiwach, instytucjach zajmujących się cyfryzacją materiałów analogowych oraz szeroko pojętym sektorze e-usług.