SZKOLNE DNI KULTURY – AKCENT MATEMATYCZNY

W ramach Szkolnych Dni Kultury odbyły się  prezentacje matematyczne oraz konkursy matematyczne.

Dnia 4.02 (poniedziałek) na lekcji pierwszej miała miejsce prezentacja dla klas III pt. ”Matematyka wokół nas”. Na tej prezentacji przedstawiono przykładowe dziedziny życia gdzie spotykamy się z matematyką. Podano przykłady filmów, sztuk teatralnych poświęconych tematyce matematycznej.

Dnia 4.02 (poniedziałek) na lekcji trzeciej na prezentacji ”Fraktale”, uczniowie klas II dowiedzieli się  czym jest fraktal w matematyce, gdzie  występują fraktale oraz jakie jest ich zastosowanie. Na koniec wysłuchali dowcipów matematycznych.

Dnia 6.07 (środa) na lekcji 7 uczniowie klas I,  wysłuchali prezentacji ”Sławni matematycy”. Zostali zapoznani z sylwetkami sławnych matematyków również polskich np. S.Banachem, W.Sierpińskim  oraz wysłuchali wielu anegdot związanych z życiem matematyków. Prezentacje zostały przygotowane i przedstawione przez p. D. Bartoń.

Natomiast w dniach 7.02 (czwartek) oraz 8.02 (piątek) odbyły się konkursy na najlepszego matematyka klas I, II oraz III. Uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez p. D. Bartoń, p. U. Korygę oraz M. Połomską – Skrabot.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom uczestniczącym  w konkursach. Wyniki zostaną podane na stronie szkoły.