Srebrna Tarcza dla ZST

Fundacja edukacyjna Perspektywy od wielu lat przygotowuje ogólnopolski ranking najlepszych szkól ponadgimnazjalnych. W tym roku nasza szkoła po raz kolejny została wyróżniona Srebrną Tarczą. ZST zajął 231 miejsce na 1731 techników w Polsce. Ranking uwzględnia osiągnięcia olimpijczyków (20%), wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych(20%), z przedmiotów dodatkowych(30%) oraz egzaminów zawodowych(30%).
W zestawieniu najlepszych techników w Małopolsce zajęliśmy 31 miejsce na 100 techników, a w rankingu maturalnym 123 miejsce na 300 techników Srebrna Tarcza to kolejne potwierdzenie, że Zespół Szkól Technicznych to nie tylko jedna z najlepszych szkół w Tarnowie, Małopolsce, ale również w Polsce. Mamy nadzieję, że tegoroczni maturzyści i wszyscy uczniowie, którzy zdają egzaminy zawodowe zadbają o to, by również w przyszłym roku nasza szkoła uzyskała jak najlepsze wyniki w rankingu.