1 kwietnia 2014 r.

img_20140401_09390601 kwietnia 2014r. (wtorek) podzieleni na trzy grupy rozpoczęliśmy staż zawodowy w trzech rożnych firmach współpracujących z naszą szkołą partnerską.  Sześciu elektroników wraz z p. Ewą Wójtowicz zostało zawiezionych do bardzo nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej  niemieckiej firmy Balluff produkującej różnego rodzaju czujniki, cale systemy czujników i przetworniki. Podzieleni na trzy dwuosobowe zespoły nasi elektronicy rozpoczęli pracę w różnych działach i na różnych stanowiskach celem etapowego zapoznania sie z system produkcji poszczególnych elementów a następnie stopniowo byli wdrażani do pracy nad poszczególnymi elementami… Grupa sześciu elektryków, nadzorowana przez p. Wiolettę Krawiec, również została podzielona na dwie grupy pracujące odpowiednio w firmach I.D.S oraz Elektrocenter. Grupa pracująca w Elektrocenter  dokonywała tego dnia demontażu oświetlenia oraz instalacji elektrycznej na lodowisku w mieście, natomiast grupa pracująca w I.D.S przygotowała elementy do późniejszego montowania instalacji przeciwpożarowej i antywłamaniowej.

Po zakończonej pracy wszystkie grupy spotkały sie na obiedzie w szkolnej stołówce. Wrażeń z pierwszego dnia pracy w firmach było już tak wiele, ze trudno było skupić się na jedzeniu, każdy chciał opowiedzieć, jak poradził sobie z przydzielonym mu zadaniem i jak wyglądała komunikacja z nadzorującymi ich pracę Węgrami. Następnie większość popołudnia spędziliśmy na szkolnej pływalni. W drodze powrotnej do pensjonatu poczyniliśmy pierwsze zakupy, zaś po kolacji zebraliśmy sie, aby w dzienniczkach stażu dokonać wpisów na temat naszej dzisiejszej pracy.

Tarnowscy Technicy Mobilni w Europie