PODSUMOWANIE  OBCHODÓW DNIA LICZBY  PI

Dnia 15.03 zgodnie z programem obchodziliśmy Dzień liczby Pi-Święto matematyki i matematyków. Bardzo dziękujemy p. dr Jerzemu Szczepańskiemu, pracownikowi UJ Kraków oraz PWSZ Tarnów  za inauguracje naszych odchodów wykładem dotyczącym liczby Pi. Uczniowie  klas pierwszych uczestniczący w wykładzie poznali wiele ciekawych informacji związanych z tą liczbą. Po prezentacji „Znani, mniej znani a dzień liczby Pi”, wysłuchanej przez uczniów klas trzecich, odbyły się zaplanowane konkursy. Prace konkursowe na najlepszy wypiek z  motywem liczby Pi są zaprezentowane na stronie szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach.

A oto wyniki poszczególnych konkursów:

I KONKURS NA NAJLEPSZY WYPIEK Z LICZBĄ PI (głosowanie społeczności ZST)

miejsce 1. Zuzanna Gacek  kl. 1 TF

miejsce 2. Amelia Kawik kl. 1 TI

miejsce 3 Magdalena Wideł kl. 2TT

Wyróżnienie przyznane przez Dyrekcję ZST za niezwykłą estetykę, aranżację fotografii tortu oraz identyfikację ze szkołą otrzymuje:

Dominika Nosek z klasy 3A

Ponadto ze względu na wysoki poziom prac, zaangażowanie i kreatywność wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki.

II KONKURS   MISTRZ LICZBY PI

miejsce 1. Magdalena Wideł z kl. 2 TT miejsce 2. Adrianna Sarad z kl. 2T

miejsce 2. Filip Turczak z kl. 2 TI

miejsce 3. Natalia Ciesielka z kl. 2 A

III   KONKURS MATEMATYCZNE RYMOWANKI

miejsce 1. Katarzyna Rapacz kl.2A

Najsłynniejsza to królowa,

czasem od niej boli głowa

Cosinusy i sinusy  to są dla mnie niezłe newsy

Rozum mój się gimnastykuje, a Pani się  denerwuje

Ale matura musi być zdana, więc zakuwam do rana

Taka o to jej taktyka. Czy już wiesz kto to?

Tak! Zgadłeś, to MATEMATYKA

KATARZYNA RAPACZ

Wyróżnienie:  Filip Turczak  kl.2 TI

Matmo! Udręko moja! Ty jesteś jak zdrowie… Ile Cię cenić trzeba ten tylko się dowie Kto pałę

złapał… Teraz, po sprawdzianie, gdy przed oczami swymi widzę srogie lanie Które mi w domu

ojciec niezawodnie sprawi Gdy tylko w e-dzienniku dwója się objawi, Teraz uświadamiam sobie,

że lepiej by było Gdyby w nieszczęsnej głowie coś więcej utkwiło Gdybym Pitagorasa, Talesa i

innych twierdzenia Wkuwał i powtarzał długo, do znudzenia, Gdybym znał wszystkie funkcje,

również kwadratowe, O, jak żesz by wtedy życie było kolorowe… Gdyby wszystkie zadania wraz

z rozwiązaniami same weszły do głowy, oczami, uszami… Lecz są to tylko marzenia ściętej

głowy Mogę tylko powiedzieć na koniec w te słowy: Szanse moje na szóstkę są naprawdę nikłe

Choćbym kuł jak nigdy, to wyjdzie jak zwykle.

FILIP  TURCZAK

IV OMNIBUS ZST

miejsce 1. Rafał Rusin kl.4IB

miejsce 2. Kamil Kocik kl.4E

miejsce 3. Michał Turlej kl.4M

Bardzo serdecznie  gratulujemy  wszystkim nagrodzonym.
Nagrody, dyplomy zostaną wręczone w czerwcu na zakończenie roku szkolnego.

Składamy szczególne podziękowania p . Ł. Cudkowi za umieszczanie wszystkich informacji na stronie szkoły oraz pomoc w opracowaniu galerii słodkości.
Mamy nadzieję, że obchody Dnia Liczby PI staną się stałym elementem w programie imprez szkolnych ZST.

MATEMATYCY  ZST