KOSZYKARZE ZST CZWARTY ROK Z RZĘDU MISTRZAMI TARNOWA

W dniu wczorajszym, 27.02.2019 w hali TOSiR w Mościcach rozegrany został finał koszykarskiej Licealiady na poziomie naszego miasta. Do turnieju przystąpiło 5 zespołów, które  uzyskały awans po wcześniejszych eliminacjach.

Drużyna ZST walcząc o ten finał 19.02.19 bez większych problemów pokonała kolejno:
ZSME 44-20, XVI LO 36-7, ZSTZ 35-15, I XXI LO 42-15.

W finale każdy zespół rozegrał po 4 spotkania. Nasi zawodnicy wygrali 3 pierwsze mecze z:
CKZiU 28-9, I LO  31-19 i ponownie z ZSME 33-17.

Po 3 finałowych kolejkach komplet wygranych posiadała również drużyna IV LO.Stało się jasnym, że bezpośrednie starcie obu niepokonanych dotąd zespołów zdecyduje o tytule mistrzowskim. Spotkanie znakomicie dla ZST rozpoczął Paweł Zaczkiewicz 4 E, który dwoma solowymi akcjami na kosz przeciwnika zapewnił prowadzenie naszej drużyny 5-0. Do przerwy nasi zawodnicy podwyższyli prowadzenie do 9 punktów. W tym okresie wyróżnili się głównie Dawid Łazarz 3 N i Michał Moskal 1 Ia . Tuż po przerwie dwie celne „trójki” z rzędu zaliczył Piotr Zaczkiewicz 3 N i wynik tego spotkania został w zasadzie rozstrzygnięty. Mecz zakończył się 4 zwycięstwem ZST 31-19.
Oprócz wcześniej wymienionych w naszym zespole grali jeszcze: Bartosz Kiełbasa 4 Ib,  Patryk Derkacz 3 E, Jan Januś 2 I, Konrad Korus 2 I i Kacper Dzimitowicz 1 N.

Ostateczna kolejność finału: 1. ZST, 2.IV LO, 3. ZSME, 4. I LO, 5. CKZiU

Jedynie nasza drużyna uzyskała prawo reprezentowania  miasta Tarnowa

17.03.2019 w finale rejonowym, a jeśli i ten szczebel zakończy zwycięsko, to pod koniec marca będzie walczyć o obronę zdobytego przed rokiem tytułu mistrza Małopolski.