Sukcesy

Konkurs z wiedzy o krajach anglosaskich

Dnia 4 lutego 2018 r, w ramach Tygodnia Kultury ZST, odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o kulturze i historii krajów anglosaskich. Jest to konkurs multimedialny, w którym rywalizują ze sobą dwuosobowe zespoły z pięciu klas. Pytania dotyczą kultury, tradycji i historii następujących krajów: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady.

Zespoły wyłoniono w drodze wcześniejszych eliminacji, w których wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób z całej szkoły. Po raz kolejny do finału przeszli uczniowie klasy 4IA – Krzysztof Kopek i Jakub Wojtaś, zwycięzcy trzech poprzednich edycji konkursu, uczniowie kl. 3A, Bartosz Moryń i Jan Witek, również weterani konkursu, i reprezentacja klasy 2 Ib, Tomasz Ciurej i Wojtek Kaczmarczyk, zdobywcy trzeciego miejsca w roku poprzednim. Do weteranów dołączył zespół z klasy 3A w składzie: Przemek Kozioł i Marcin Drzyzga oraz klasy 3Ia – Damian Bryl, Bartosz Krochmal.

Po zaciętej rywalizacji, która trwała 2 godziny wyniki przedstawiały się następująco:

Miejsce I: kl. 4Ia Krzysztof Kopek, Jakub Wojtaś – 53,5pkt

Miejsce II: kl. 4A Bartosz Moryń, Jan Witek – 44 pkt

Miejsce III: kl. 2Ib Tomasz Ciurej, Wojtek Kaczmarczyk – 40 pkt

Miejsce IV: kl. 3A Przemek Kozioł, Marcin Drzyzga – 39 pkt

Miejsce V: kl. 3Ia Damian Bryl, Bartosz Krochmal – 26,5

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje kierujemy jednak do maturzystów, z nutką żalu, że jest to ostatni rok ich udziału w konkursie. Uczniowie Krzysztof Kopek i Jakub Wojtaś wysoko postawili poprzeczkę, mamy nadzieję, że znajdą godnych następców w kolejnych latach.

Organizator: Beata Kotaś