Dni Techniki w ZST

Dni Techniki w ZST odbyły się w tym roku w dniach 1-2 czerwca. Towarzyszyło mu nasze tradycyjne motto „Od technika do inżyniera”. Uczniowie ZST mieli okazje wysłuchać wykładów zaproszonych gości z PWSZ w Tarnowie oraz znanych firm z branży elektrycznej, elektronicznej i informatycznej.

W pierwszym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Zbigniew Paprocki- Członek Zarządu  Grupy Azoty S.A., Artur Kopeć – były prezes Grupy Azoty S.A., Renata Łabędź – prezes NOT w Tarnowie oraz wiceprezes NOT  Antoni Maziarka (SEP). Nasze zaproszenie przyjęli również Stanisław Oczkowicz  z SITPCHEM- u, Robert Wielgat z PWSZ w Tarnowie ( kierownik Katedry Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki). Bardzo nas ucieszyła obecność pana dyrektora Krzysztofa Kołacińskiego.

Uczniowie ZST wysłuchali ciekawych prezentacji, mieli okazje porozmawiać z prezesami firm, poznać ofertę zaproszonych gości, zapoznać się z badaniami naukowymi. Szczegółowy wykaz spotkań w załączonym programie Dni Techniki.

Takie spotkania z Nauką i Techniką  są dla wszystkich inspiracją i motywują do podejmowania wyzwań i odkrywania zagadek ze świata techniki. Najcenniejszą jednak lekcją są zawsze spotkania z ludźmi, pasjonatami, bardzo nas cieszy, że wśród prelegentów było wielu naszych absolwentów. Historia ich kariery zawodowej jest przykładem, że ukończenie ZST otwiera przed młodymi ludźmi nieograniczone możliwości rozwoju.

fot. Bartosz Świder 3f

fot. Filip Macheta 3f