9. dzień stażu w Veszprém

Powoli mija drugi tydzień naszego pobytu w Veszprém …
Drugi tydzień uzupełniania dokumentacji stażowej i – choć prawie nikt w to nie wierzy – ciężkiej pracy.

Technicy mechanicy w końcu operowali tokarkami pod kontrolą operatorów procesów technologicznych !
Z niecierpliwością czekali na dzień, kiedy zajmą się kompleksowo obsługą urządzeń CNC.  Po zrobieniu odpowiednich pomiarów, wprowadzeniu korekcji wymiarów – wykonywali detale zgodnie z dokumentacją techniczną. Zdarzyło się, że należało wymienić uszkodzone elementy albo uzupełniać chłodziwo lub olej. Ze wszystkim poradzili sobie doskonale.
Technicy elektronicy zapoznawali się z instalacjami zabezpieczeń – stosowanymi w swoich zakładach pracy. Zostali zaznajomieni z systemami sygnalizacji włamania i napadu, kontroli dostępu, kontroli czasu pracy, a także z wszędobylskim monitoringiem.
Technicy elektrycy zajęli się lokalizacją i usuwaniem usterek w instalacji elektrycznej. Sprawdzali też prawidłowość podłączenia przewodów N i PE oraz stan izolacji. Swoją pracę zakończyli wykonaniem dokumentacji i specyfikacji materiałowej.
Technicy technologii chemicznej zrobili przegląd gospodarki energetycznej, wodnej i ściekowej w instalacji produkcyjnej. Przeprowadzali też pomiary i weryfikowali rzeczywiste parametry produkcyjne w instalacji technologicznej, a także przeprowadzali wyliczenia bieżących wskaźników produkcyjnych i energetycznych.

Po powrocie do pensjonatu, zjedzeniu obiadu, przystąpiliśmy do uzupełniania dzienniczków stażu.
Czas wolny spędziliśmy na basenie. Aktywny odpoczynek podczas gry w siatkówkę wodną, albo konkurencje w pływaniu na czas – były kolejną okazją do wzmocnienia relacji koleżeńskich.
Spacer w drodze powrotnej nie mógł obejść się bez zakupów … W każdym razie, po zjedzeniu kolacji nastąpił ciąg dalszy atrakcji towarzyskich – w postaci karaoke …