7. dzień stażu projektu „Start na europejskim rynku pracy”

Zaczynamy kolejny dzień naszej przygody z zawodem. Większość trudności, które pojawiały się w pierwszych dniach, jak na przykład brak odwagi do  nawiązywania kontaktów i porozumiewania się w języku obcym, pokonujemy bez problemu. Coraz sprawniej idzie nam też wykonywanie powierzonych obowiązków.

Oto krótka relacja z naszego stażu.

Technicy mechanicy obsługiwali tokarkę CNC, przygotowywali ją do procesu obróbki seryjnej, montowali w głowicy tokarki narzędzia zgodnie ze specyfikacją zawartą w programie obróbczym, bazowali zamontowane narzędzia. Montowali półfabrykaty oraz ustawiali punkt zerowy oraz punkt wymiany narzędzi. Wykonywali symulację procesu obróbczego. Następnie pracownik zakładu sprawdzał poprawność wykonanych czynności, a stażysta uruchamiał tokarkę bez półfabrykatu obróbczego i analizował ruchy obrabiarki.

Technicy elektronicy praca podczas montażu instalacji sieci teletechnicznych. Analizowali zlecenie, planowali, wyznaczali miejsca montażu gniazd sieciowych (zasilających), telefonicznych i internetowych. Określali miejsca montażu urządzeń sieci bezprzewodowej (WiFi). Dobierali urządzenia i osprzęt oraz narzędzia do montażu. Przygotowywali podzespoły do montażu i montowali osprzęt, okablowanie i jego podłączenie. Wykonywali połączenia elektryczne  urządzeń sieci komputerowej.

Technicy elektrycy wykonywali pomiary okresowe (eksploatacyjne) w instalacji elektrycznej.

A po pracy, mimo zmęczenia, wskoczyliśmy w nasze stroje sportowe i poszliśmy na trening piłki nożnej. W najbliższy piątek rozegramy mecz z uczniami tutejszej szkoły, więc musimy być w dobrej formie.