Prelekcja

W dniu 12.02.2020 w naszej szkole odbyła się prelekcja przeprowadzona przez p.Agnieszka Klimek Inspektora w Wydziale Rozwoju Gospodarczego UM Tarnowa. Uczestniczył w niej klasy IIIN, IIIA, IIA, na lekcji podstaw przedsiębiorczości w sali 210p. Uczniowie na początku wykonali test dla przedsiębiorców starających się o dofinansowanie z UE. Wyniki zostały omówione przez panią Agnieszkę. Prelekcja oprócz informacji dotyczących rejestracji firmy i możliwości zdobycia dotacji na działalność zawierała konkretne przykłady działań przedsiębiorczych na tarnowskim rynku. Szczególnie interesujące dla młodzieży były historie tarnowskich przedsiębiorców, którzy rozpoczynali działalność np. w garażu a teraz są przedsiębiorcami znanymi w Polsce i za granicą.