Pomóżmy nietoperzom!

budki dla nietoperzy ZSTSzkolne Koło Ekologiczne zainicjowało akcję budowy domków dla nietoperzy, która potrwa aż do wiosny, kiedy planujemy instalowanie domków w terenie. W listopadzie 2013 zorganizowaliśmy kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na zakup materiałów do budowy ww. domków. Obecnie członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego  przygotowują elementy do ich konstrukcji…

• Większość gatunków nietoperzy żywi się owadami. Są one naturalnymi wrogami uciążliwych dla człowieka komarów. Pojedynczy osobnik potrafi zjeść nawet 1000 komarów w ciągu godziny!!!
  • Nietoperze nie budują gniazd ani innych schronień, lecz korzystają z już istniejących kryjówek, przy czym wybierają przede wszystkim miejsca ciepłe i zaciszne. Kryjówkami zajmowanymi przez nie, są najczęściej strychy lub inne zakamarki budynków oraz dziuple drzew, a często również budki o specjalnej konstrukcji, wieszane na ścianach budynków lub pniach drzew.
  • Nietoperze są gatunkiem ssaków zagrożonym we współczesnej, szybko rozwijającej się cywilizacji.  Dlatego postanowiliśmy im pomóc.

Organizatorzy:   Anna Fronc

Ewa Michałek