koszykarze

Koszykarze z Pucharem Prezydenta Miasta

W dn. 04.04.2019 rozegrany został turniej koszykówki o puchar prezydenta miasta Tarnowa, organizowany przez IV LO. Tradycyjnie wzięły w nim udział 4 zespoły. Drużyna ZST wyraźnie pokonała wszystkich rywali (Gimnazjum Humene 49-26, I LO 43-21 i IV LO 42-26).

Na najlepszego zawodnika naszego zespołu został wybrany Paweł Zaczkiewicz. Dla Pawła turniej ten był pożegnaniem z zespołem, z racji zbliżającego się końca edukacji w ZST. Przez ostatnie 4 lata był on jednym z  filarów drużyny. Reżyserował jego grę i potrafił zdobywać punkty, często decydujące o wyniku. Oprócz Pawła z zespołem żegna się także Bartosz Kiełbasa i Artur Bednarz, który w tym roku nie występował na parkiecie.

Obok wyżej wymienionych w naszym zespole zagrali: Piotr Zaczkiewicz, Dawid Łazarz, Michał Moskal, Jan Januś, Bartłomiej Lech, Wojciech Węgrzyniak i Kacper Dzimitrowicz. Trenerem był Z.Chmura.