Centrum szkoleniowe i laboratorium na kółkach „Klementyna” firmy WAGO

W dniu 18 LUTEGO 2019 roku naszą szkołę odwiedziło mobilne laboratorium KLEMENTYNA firmy WAGO. Firma WAGO jest producentem wysokiej jakości, między innymi różnego rodzaju złączek, modułów interfejsowych, elementów i podzespołów automatyki, specjalistycznych narzędzi itp. W tym nietypowym centrum szkoleniowym na kółkach i zarazem laboratorium uczniowie klas elektrycznych II i III i elektroniczna III N odbyli krótkie szkolenie.

Przyszli elektrycy i elektronicy  zapoznali się z historią firmy WAGO oraz jej rewolucyjną techniką zaciskową. Obejrzeli prezentację pokazującą zalety produktów  firmy Wago, wykonanych na bazie niezawodnej i bezpiecznej technologii sprężynowej. Mieli również możliwość samodzielnego łączenia przewodów za pomocą złączek. Na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny podarunek od prowadzącego szkolenie. Uatrakcyjnieniem „nietypowej lekcji” był pokaz próby zwarciowej oraz skutków długotrwałego przepływu prądu podczas zwarcia.

„Klementyna” to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO. Na ścianach wyeksponowane są wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty do automatyki. Ich praktyczne wykorzystanie zaprezentowano w przeszklonej rozdzielnicy, do której podłączono instalacje obsługujące wnętrze pojazdu, jak choćby zautomatyzowaną instalację oświetleniową. W umieszczonym w podłodze kanale, przykrytym przeźroczystą szybą, można obserwować techniczne i funkcjonalne możliwości systemu WINSTA®.

W imieniu Dyrekcji ZST i braci uczniowskiej składamy podziękowania Panu Radosławowi Ogińskiemu za wyczerpującą i ciekawą prezentację.

Inicjatorem tego ciekawego szkolenia byli nauczyciele przedmiotów zawodowych elektrycznych Konrad Dzimitrowicz, Andrzej Kieć i Robert Hosaja.