AKCJE CHARYTATYWNE – PODSUMOWANIE

W okresie przedświątecznym przeprowadziliśmy zbiórki pieniędzy dla naszych chorych kolegów.

Jeden z nich bardzo poważnie zachorował w tym roku szkolnym. Wielostronne podejście lekarzy specjalistów, szczegółowe badania lekarskie, terapia oraz dojazdy do szpitali usytuowanych w różnych częściach Polski pochłaniają mnóstwo pieniędzy. Te wszystkie działania są jednak niezbędne, aby mógł dalej walczyć o powrót do zdrowia. Aby wesprzeć naszego kolegę, zbieraliśmy pieniążki w czasie kiermaszu ciast (przygotowanie i obsługa stoiska: Julia Gąciarz, Klaudia Zaklikiewicz, Kinga Matusik, Aleksandra Jaworska, Martyna Lisowska, Małgorzata Ludwa) zorganizowanym specjalnie w tym celu oraz zlicytowaliśmy stroiki świąteczne, w sumie ponad 30, dostarczone nam od każdej klasy, wykonane przez uczniów, niejednokrotnie wspólnie z wychowawcami. Stroiki były licytowane przez Dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów podczas spotkania wigilijnego w auli szkolnej. Licytację brawurowo poprowadził Bartosz Moryń. Podsumowując, zebraliśmy kwotę, z której jesteśmy bardzo dumni: 1,860 zł.

Drugi z naszych kolegów jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Miał 19 lat, gdy zdarzył się wypadek. Wyrwał się z rąk śmierci, wywalczył swoje życie i teraz musi walczyć o sprawność. Pieniążki na półroczny turnus rehabilitacyjny, na który powinien wyjechać, zbieraliśmy w czasie happeningu „Niebieska wstążka” (przygotowanie i koordynacja: klasa 1N, Szkolne Koło Charytatywne Amicus), gdy serwowane były placki oraz podczas zbiórek do specjalnie oznakowanych puszek, którymi opiekowały się nasze szkolne wolontariuszki: Oliwia Strojny i Sylwia Zych. W sumie zebraliśmy 738,10 zł.

Pieniążki na leczenie wkrótce zostaną oficjalnie przekazane rodzinom.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej a także rodzicom i opiekunom naszych uczniów za wsparcie obydwu akcji charytatywnych.

Dziękujemy za Waszą wrażliwość oraz otwartość na potrzeby innych.

Akcje zainicjował oraz koordynował przewodniczący SU Tomasz Łoboda.

Drodzy Koledzy, życzymy Wam dużo siły i wytrwałości w walce z chorobą oraz szybkiego powrotu do zdrowia. Pamiętajcie, nie jesteście sami! Jest nas wielu, którzy chcą Wam pomóc.