XLV Olimpiada Wiedzy Technicznej

Olimpiada Wiedzy Technicznej rozgrywana jest po raz 45. W zawodach szkolnych wzięło udział  409 uczniów z 14 szkół działających na terenie Delegatury Małopolskiego Komitetu Okręgowego w Tarnowie. Do zawodów okręgowych, które odbędą się 8 stycznia 2019 roku zakwalifikowało się 60 uczniów z 8 szkół.

Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie : Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych  w Nowym Sączu – 30  uczniów.

Są też zawodnicy z:

–  Zespołu  Szkół  Mechaniczno Elektrycznych  w Tarnowie

–  Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach

–  Zespołu  Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej

–  Zespołu  Szkół Technicznych w Tarnowie

– Zespołu  Szkół Nr 1 w Bochni

– Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Brzesku

– Zespołu  Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Zawody będą rozegrane w dwóch grupach tematycznych:

• elektryczno – elektronicznej –  48  zawodników,
  • mechaniczno  – budowlanej   –   12  zawodników.

Należy podkreślić, że w ubiegłym roku tj. w 44 OWT wśród 30 uczestników zawodów centralnych w grupie elektryczno – elektronicznej aż 7 uczniów było z naszego okręgu, 2 z nich uzyskało tytuł  LAUREATA.

Tradycyjnie zawody okręgowe odbywają  się w budynku Zespołu Szkół Technicznych  w Tarnowie.  Dyrekcja, nauczyciele tej szkoły dbają o wzorową  organizację, atmosfer i przebieg zawodów okręgowych.

Ta szkoła od 43 lat jest zawsze gospodarzem  zawodów okręgowych OWT.

Barbara Pajdo

ŁYŻWY W KRYNICY

Tuż przed przerwą świąteczną grupa uczniów ZST pod opieką nauczycieli WF wybrała się na wycieczkę rekreacyjno-turystyczną do Krynicy. Celem naszej podróży była Hala Lodowa gdzie można aktywnie spędzać czas na łyżwach, ale odbywają się też treningi i mecze Krynickiego Towarzystwa Hokejowego. Sama tafla lodowa ma wymiary 60 x 30 m a trybuny mogą pomieścić blisko 3000 widzów. Jak to na lodzie bywa nie brakowało mniej lub bardziej kontrolowanych poślizgów, piruetów i efektownej jazdy dowolnej. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na Górę Parkową, która przywitała nas zimową szatą. Po zajęciach sportowych i turystycznych był czas na posiłek i wizytę w Pijalni Wód Mineralnych gdzie niektórzy odważyli się spróbować między innymi wody mineralnej Zuber o właściwościach leczniczych lecz o specyficznym smaku i zapachu. Wróciliśmy do Tarnowa z myślą, że może by tak na narty???