Konkurs – „Żyję bez ryzyka”

KONKURS  WIEDZY O HIV I AIDS – ŻYJĘ BEZ RYZYKA

Zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie wiedzy o wirusie HIV i chorobie  AIDS. Uczniowie chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pani Agnieszki Pawliny – Boduch  lub do Pani Anny Fronc .

Cele konkursu:

– włączenie się w uroczyste obchody Światowego Dnia Walki z AIDS,
– szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby AIDS,

– wyrażenie solidarności z osobami chorymi na AIDS i ich bliskimi,

– zachęcenie do zaangażowania w problemy społeczne.

Termin: 12 grudnia 2018, 6 godzina lekcyjna ( aula szkolna ).

Dla zwycięzców ( 1, 2, 3 miejsce ) organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy.

Kampania „Biała Wstążka”

28 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się happening w ramach Kampanii Biała Wstążka, której celem jest zachęcanie do przeciwstawiania się przemocy w rodzinie. Uczniowie klasy I N pod opieką Pani Ewy Wójtowicz i  członkowie Szkolnego Koła Charytatywnego Amicus pod opieką Pani Anny Fronc przygotowali stoisko i tablicę edukacyjną. W ramach promocji kampanii młodzież przygotowała ciasta w tonacji biało – niebieskiej, oraz pierniczki świąteczne z rożnymi sentencjami i poradami życiowymi. Uczniowie rozprowadzali ciasta, jednocześnie informując o celach kampanii. Wszystkim niżej wymienionym uczniom serdecznie dziękujemy za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

Klasa 1N :

Przygotowanie i obsługa stoiska :

– Jakub Trela

– Konrad Szuba

Przygotowanie placków, babeczek na stoisko :

– Kacper Dzimitrowicz

– Daniel Kukułka