Konferencja Koła SEP przy Grupie Azoty S.A

Konferencja Koła SEP przy Grupie Azoty S.A w Tarnowie –Mościcach na temat

„ Energetyka przemysłowa”

W dniu 25 . X. 2018 r uczniowie ZST uczestniczyli w konferencji przygotowanej przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Grupie Azoty. Tematem przewodnim konferencji była Energetyka przemysłowa. Konferencje rozpoczął prezes Koła SEP Roman Kuczek , tematy dotyczyły : instalacji fotowoltaicznej  w budynkach jednorodzinnych , zastosowanie oświetlenia awaryjnego w przemyśle, sprzęt i narzędzia umożliwiające przeprowadzenie prac pod napięciem, nowoczesne kotły grzewcze jonowo- elektrodowe, innowacje w zakresie kompensacji mocy biernej i zabezpieczeń przepięciowych. Współpraca z Kołem SEP jest dla naszych uczniów nieoceniona –podkreśla Dyrektor ZST mgr inż. Krzysztof Kołaciński.

Uczniowie ZST corocznie odbywają wycieczki naukowe po wydziałach Grupy Azoty , gdzie  na własne oczy poznają nowoczesne instalacje i urządzenia , które poznają na zajęciach teoretycznych branżowych. Elektrycy , elektronicy i mechanicy uzyskują dodatkowe uprawnienia SEP w ramach kursów zawodowych. Najlepsi absolwenci ZST są corocznie uhonorowani nagrodą im. Szczepanika.

Koło SEP nr 11 do którego należą nauczyciele ZST współpracują z Kołem SEP przy Grupie Azoty oraz z hurtownią elektryczną  Megael z Tarnowa.

Święto Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe”

Udział pocztu sztandarowego ZST w obchodach Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” Dzień Zwycięskiego Zrywu Niepodległościowego z roku 1918.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża z udziałem chóru „Pueri Cantores Tarnovienses” ,  podczas której poczet sztandarowy ZST reprezentowali uczniowie: Kacper Dzimitrowicz z klasy 1 N , Michał Moskal z 1 Ia  oraz Marcin Golonka z 2 I/F.

Msza Święta odbyła się w  intencji byłych burmistrzów i radnych Tarnowa oraz  uczestników zrywu niepodległościowego, podjętego w Tarnowie w nocy z 30 na 31 X 1918 . Po  mszy świętej  patriotyczne obchody kontynuowano przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Odśpiewano  Hymn Państwowy,  złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Całość uświetnił koncert Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych S.A .  W 100 rocznicę odzyskanie Niepodległości Państwa Polskiego, czujemy się szczególnie uprawnieni, aby świętować i upamiętnić to ważne wydarzenie.

Uczniowie ZST Bohaterom Niepodległej…

Miło nam poinformować, iż w poniedziałek 29 października br. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Bohaterom polskiej niepodległości”. Komisja w składzie :
mgr Anna Misiaszek, mgr Marta Kaczor oraz mgr Marzena Gawron oceniła prace.

I miejsce przyznano Natalii Chudzikiewicz kl.2T/A, II miejsce zajęła Katarzyna Dulęba kl.3A, III miejsce ex aequo przypadło Karolinie Baziak kl1A oraz Paulinie Turaj kl.2T/A. Ponadto wyróżniono prace: Wiktorii Pabian kl. 3F oraz Alicji Cieślikowskiej kl1A. Gratulujemy wszystkim osobom wyróżnionym zaś wszystkim uczestnikom konkursu składamy podziękowanie. Wystawę prac można obejrzeć na parterze budynku głównego ZST.

Konkurs Informatyczny BÓBR

Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.

Konkurs polega na rozwiązaniu na komputerze kilkunastu/kilkudziesięciu pytań.
Pytania konkursowe wymagają bardziej logicznego myślenia niźli specjalistycznej wiedzy z zakresu Informatyki, także nie trzeba nawet znać żadnego języka programowania, aby wziąć w nim udział.
Wszyscy uczestnicy rozwiązują test online, w tym samym czasie.

Termin konkursu to 13 listopada (wtorek) w godzinach od 12:00 do 13:00.

Szczegóły można przeczytać na stronie Organizatora:

Na stronie konkursu można znaleźć przykładowe zadania konkursowe wraz z odpowiedziami.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłaszanie się do pana Pawła Piątka.