Konkurs na logo SU

Samorząd Uczniowski ZST z dumą chce ogłosić konkurs na logo SU.

Konkurs rozpoczyna się z dniem 29 października

Prace dostarczamy do dnia 16 listopada

Rozstrzygnięcie konkursu 19 listopada i oficjalne wyniki

Więcej informacji podanych w regulaminie poniżej, Powodzenia

regulamin konkursu na logo su

Z wizytą we Lwowie

Dzięki współpracy Zespołu Szkół Technicznych z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich kilku uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce patriotycznej do Lwowa. Odbyła się w dniach 9-11 października br. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Odwiedziliśmy miejsca pamięci: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Wzgórze Wuleckie, Zadwórze – zwane „Polskimi Termopilami”. Powyższe nekropolie i pomniki oglądaliśmy wraz z przewodnikiem, który wzbogacał naszą wiedzę o tych miejscach. Wszędzie paliliśmy biało czerwone znicze chcąc oddać hołd poległym tam Polakom. Było to możliwe także dzięki wspaniałej pogodzie, która towarzyszyła nam przez cały pobyt na Wschodzie.

W samym Lwowie byliśmy w Katedrze Lwowskiej, Katedrze Ormiańskiej, Operze Lwowskiej, kasynie szlacheckim, w ratuszu i na wieży widokowej. Miejsca te są dość od siebie odległe, ale dzielnie maszerowaliśmy żwawym krokiem. Wszędzie spotkaliśmy się z dużą życzliwością.

Mieliśmy także możliwość poznania smaków kuchni ukraińskiej oraz spacerowania ulicami miasta. Każdy z nas zaopatrzył się w lokalne słodkości i pamiątki, które będą nam przypominać wyjazd.

1 ETAP OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ W ZST

Dnia 19 października  2018r. w naszej szkole  odbył się 1 etap OWT, do którego przystąpiło 55  uczniów: 12 elektryków ,13 mechaników i 30 elektroników. Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej. Zadaniem uczestników było  rozwiązanie zadań  testowych i otwartych  z grupy mechaniczno-budowlanej i elektryczno -elektronicznej, obejmujących tematykę związaną z ogólnie pojętą techniką, zjawiskami fizycznymi i opisem matematycznym tych zjawisk. Poziom merytoryczny i organizację Olimpiady zapewnił Komitet Główny OWT : Pani dyr. Dorota Lis , Zygmunt Nędza i Robert Hosaja. Dobre wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej są przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Życzymy powodzenia naszym uczniom w 2 etapie OWT .

Próbna ewakuacja w ZST 2018