Wycieczka na Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

23 maja uczniowie klasy 1T o profilu Technik Technologii Chemicznej wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Otrzymali oni specjalne zaproszenie w ramach porozumienia o współpracy,  zawartego pomiędzy ZST w Tarnowie – Mościcach a Politechniką Rzeszowską. Zakłada ono m. in. uczestnictwo uczniów w wykładach naukowych, ćwiczeniach praktycznych, w tym laboratoryjnych oraz spotkania
z pracownikami naukowymi PRz.

Był to kolejny już wyjazd uczniów naszej szkoły na Politechnikę Rzeszowską. Również i tym razem uczniowie mieli bardzo dużą przyjemność uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym przez Pana dr inż. Adama Masłonia, który jest jednocześnie koordynatorem współpracy ze strony Politechniki Rzeszowskiej oraz Absolwentem naszej szkoły. Prezentacja dotyczyła rodzajów ścieków oraz technologii ich oczyszczania. Następnie uczniowie, po krótkim instruktarzu udzielonym przez pracowników naukowych PRz, przystąpili do wykonywania doświadczeń dotyczących badania ścieków,m. in. badania przebiegu flotacji ścieków, oznaczania zawartości ChZT i BZT. Stanowiska badawcze specjalnie dla naszych uczniów przygotowali pan dr inż.Adam Masłoń i pani dr inż.Joanna Czarnota.

Zajęcia te były bardzo ważne, ponieważ dały one możliwość uczniom z naszej szkoły zapoznania się
z tematyką dotyczącą technologii oczyszczania ścieków. Wiedza ta jest niezbędna nie tylko
w potencjalnej pracy zawodowej, ale przede wszystkim wchodzi w zakres materiału wymaganego
w trakcie egzaminów zawodowych.

Mamy nadzieję, że w ramach podjętej współpracy kolejni uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej i spotkają się z równie serdecznym przyjęciem.

Witajcie na nowej stronie ZST!

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, mamy dziś wielką przyjemność zaprezentować Państwu zupełnie nową odsłonę naszego serwisu. Jak zapewne zdążyliście już zauważyć, odświeżeniu uległa cała szata graficzna, w zasadzie każdy, nawet najdrobniejszy detal.

Nowa strona jest w pełni responsywna – dostosowuje treści do różnych ekranów – od desktopów i laptopów, po smartfony i tablety różnych wielkości. Korzystanie z serwisu na smartfonie – także w przypadku gorszego połączenia z Internetem – będzie czystą przyjemnością. Wersja na komputery stacjonarne i laptopy także została zoptymalizowana – czytanie dłuższych materiałów czy przeglądanie galerii będzie od tej pory znacznie łatwiejsze.

W początkowej fazie działania serwisu mogą pojawić się elementy, które będą wymagały korekty. Prosimy o wyrozumiałość i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby wszystko przebiegło sprawnie.

Sukces uczennic klas II w konkursie.

30 maja br. dotarła do naszej szkoły radosna informacja dotycząca wyników udziału w wojewódzkim konkursie historycznym uczennic technikum: Justyny Bernat 2A, Klaudii Nytko 2A, Wiktorii Pabian 2F, Katarzyny Tarasek 2A. Do konkursu przygotowywały się pod opieką mgr Marzeny Gawron. Zostały Laureatkami konkursu zorganizowanego z okazji 250 rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej. Jego naczelne hasło „Konfederacja Barska na ziemi krakowskiej – szlakiem walk o niepodległość w latach 1768-1772”. Prace zostały przygotowane w dwu kategoriach: pisemnej i plastycznej.Patronat nad konkursem objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Małopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Dyrektor Oddziału IPN w Krakowie, Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Dyrektor Centrum Młodzieży w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Wszystkie Laureatki zostały zaproszone na Galę Finałową do Krakowa, która odbędzie się 12 czerwca.