Konkurs "Fit in Deutsch"

W dniu 9 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Bartosz Kaczmarek, Piotr Rzońca z klasy 3A oraz Katarzyna Dulęba z klasy 2A wzięli udział X Edycji Konkursu Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch” organizowanego przez Tarnowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej, PWSZ oraz III LO w Tarnowie. W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów z 37 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych z całego regionu. Konkurs odbywał się na trzech poziomach językowych: A1, A2 i B1. (więcej…)

Dramatyczny finał Licealiady w koszykówce chłopców

Tegoroczny finał odbył się w Mościckiej hali Domu Sportu. Do Tarnowa przybyło 6 najlepszych zespołów szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących poszczególne rejony województwa małopolskiego. Regulaminową nowością, w stosunku do lat ubiegłych był fakt dopuszczenia do rozgrywek SMS Marcina Gortata z Krakowa, szkoły o czysto koszykarskim profilu. Nic więc dziwnego, że właśnie ten zespół uważany był za zdecydowanego faworyta turnieju.
Początkowe mecze przebiegały zgodnie z tymi prognozami. Krakowski zespół z łatwością ogrywał rywali. Serię 3 zwycięstw zanotowała  również drużyna Zespołu Szkół Technicznych, choć zwycięstwa Tarnowian nie były aż tak imponujące… (więcej…)