Partnerzy ZST

Partner główny ZST

Opiekun szkolnictwa zawodowego

Patronat naukowy ZST

18 Kwi 18
dodał: Ł.Cudek

85-lat-zstAlbum „85 lat ZST” powstał w związku z jubileuszem Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie. Publikacja ta ma  przypomnieć  historię  szkoły i osoby, które tę historię tworzyły: pracowników Zakładów Azotowych, dyrektorów, nauczycieli, uczniów. Album pokazuje również współczesny  obraz ZST. Publikacja  skierowana jest  do czytelników bezpośrednio związanych ze szkołą: absolwentów, uczniów, ich rodziców, pracowników szkoły, nauczycieli,  ale również wszystkich zainteresowanych  historią Mościc, Zakładów Azotowych, czy też historią regionu…

Album składa się z trzech części. W pierwszej przedstawiona została  historia szkoły, wzbogacona o wspomnienia absolwentów i wyjątkową galerię zdjęć z przeszłości. Druga  zatytułowana „ Obrazy i szkice o teraźniejszości” ukazuje współczesny wizerunek szkoły, osiągnięcia i sukcesy wychowanków, ale również codzienną pracę. Trzecia część – „Spojrzenie w przyszłość” to krótkie zarysowanie perspektyw rozwoju szkoły. Album zawiera również wykazy wszystkich absolwentów, nauczycieli oraz pracowników administracji
i obsługi.

Piękna szata graficzna albumu, ponad 600 zdjęć tworzących niepowtarzalną fotogalerię z życia Zespołu Szkół Technicznych, dawnego Technikum Chemicznego w Tarnowie Mościcach, stanowi wspaniałe uzupełnienie wspomnień  z dawnych lat i informacji  o życiu szkoły, która od 85 lat kształci kolejne pokolenia techników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów, Uczniów, Rodziców, Sympatyków i Przyjaciół ZST do odbycia wyjątkowej i niepowtarzalnej podróży w czasie i przestrzeni, którą gwarantuje „Album 85 lat ZST”.

 

Szczegółowe informacje na temat albumu w sekretariacie szkoły i szkolnej bibliotece.  

Cześć gimnazjaliści

Moja szkoła zapewnia Ci najlepsze pracownie informatyczne, elektroniczne, elektryczne, mechaniczne, chemiczne oraz profesionalne ciemnie i studio fotograficzne, a wszystko to pod okiem najlepszych nauczycieli.

Podstawowe informacje

GIMNAZJALISTO!